Menu
menu

Czy to przejaw desperacji czy cholera zasadniczo wie czego. Założyłem sobie konto na portalu megamodels.pl. zastanawia mnie na co liczę posiadając takie konto. To znaczy wiadomo na co, że dziewczyny, modelki będą walić do mnie teraz drzwiami i oknami aby robić im zdjęcia.

Na szczęście by uniknąć komplikacji określiłem swoje umiejętności/zaawansowanie jako niewielkie :).

Nic to zobaczymy… zanim zdążyłem się zalogować po utworzeniu konta jedna modelka napisała, czy bym nie chciał współpracować…. zobaczymy.

Ciągle by się chciało coś zmieniać, poprawiać, szukać dziury w całym.. czyli a może by tak podmienić szablon na stronie… i na szczęście zawsze pojawia się wielka świecąca emanacja rozsądku gdzieś tam w wyobraźni, która podpowie „Weź ku… chu… nie pier… i załóż kolejny film do aparatu”

Jestem zdumiony fatem, że nie wyciągnąłem nad morzem cyfrówki. Zdjęcia cyfrowe? Tak owszew, kwadratowe twory na Instagrama wrzucane. Wszystko robione telefonem. Reszta zdjęć ujrzy światło po wywołaniu… Duet Nikoś i Sroka widzą wszystko czarno biało.
A teraz uroczyska zaklęte w kwadraty:

image image image image image

Jakiś czas temu postanowiłem odgrzebać tatowy aparat i włożyć do niego film. Aby Zorki 4 stała się najlepszą z możliwych kopii Leici należało ją zaopatrzyć w odpowiedni obiektyw, czyli Jupiter 8. Zasadniczo można by powiedzieć, że wspaniały zestaw wzorowany na tym co Rosjanie wywieźli jako zdobycz wojenną na Niemcach po drugiej wojnie światowej.

Oto pierwsze zdjęcia z Zorki 4.

smPICT0005

Najbardziej obawiałem się nie trafiania z ostrością, jak widać po pomniku ze zdjęcia powyżej nie jest to trudne.

srPICT0029

Przy robieniu portretów jednak z pewnością nie będę przymykał obiektywu bardziej niż maksymalny otwór więc, jestem pewien, że trafienie nie jest najłatwiejsze.

rdPICT0009

Mgła drzewo pięknie wyszło.